Warsztaty Pewności Siebie

Cel warsztatów:

Wzmacnianie pewności siebie

  •  Wzmacnianie przekonania o własnych umiejętnościach lub możliwościach, wzmacnianie poczucia własnej skuteczności, samoocena i postawa względem siebie. 
 
  • Porażka, krytyka, wygrana. Rozwijanie umiejętności radzenia sobie z przegraną, trudnymi treningami i meczami. Umiejętności radzenia sobie z krytyką, motywacja w sporcie, sukces i porażka. Interpretacja wyników (chodzi o psychologiczny aspekt, czyli np. odpowiedzialność za przegraną zrzucona na pogodę, ciężki trening itp…).
 
  •  Trening wyobrażeniowy. Optymalizacja wyników sportowych (nabywanie nowych umiejętności, podtrzymanie i wzmacnianie już nabytych). Kształtowanie zdolności motorycznych poprzez aktywację ścieżek neuromuskularnych, regulacja emocji, redukcja stresu. 
w nawiązaniu do ostatniej rozmowy o tym czego dzieci się nauczą na warsztacie to w sumie wszystko napisane jest poniżej. Tutaj skupimy się na zrozumieniu danych aspektów, uwzględnionych w programie. Tak samo jak to robiliśmy z grupami chłopców z zeszłego roku. 

1. Wzmacnianie pewności siebie – wzmacnianie przekonanio o własnych umiejętnościach lub możliwościach, wzmacnianie poczucia własnej skuteczności, samoocena i postawa względem siebie

2. Porażka, krytyka, wygrana – rozwijanie umiejętności radzenia sobie z przegraną, trudnymi treningami i meczami, umiejętności radzenia sobie z krytyką, motywacja w sporcie, sukces i porażka – interpretacja wyników (tutaj chodzi oczywiście o psychologiczny aspekt czyli czy np. Odpowiedzialność za przegraną zrzucana jest na pogodę, ciężki trening itp…)

3. trening wyobrażeniowy – optymalizacja wyników sportowych ( nabywanie nowych umiejętności, podtrzymanie i wzmacnianie już nabytych), kształtowanie zdolności motorycznych poprzez aktywizację ścieżek neuromuskularnych, regulacja emocji, redukcja stresu

Ja bym może dodał, że to wszystko będzie się odbywać poprzez bliską współpracę z psychologiem. Na podstawie rozmów, opisywania uczuć oraz odczuć towarzyszących w sytuacjach stresowych. O tym aby nie porównywać się do innych, aby na starcie nie stawiać Siebie na pozycji straconej.  Aby pozwalali sobie na popełnianie błędów, ponieważ one są częścią życia i również sportu. Tak by zrozumieli, że nie należy tego odbierać w negatywny sposób.  Również bym zwrócił uwagę na pozytywne myślenie. 

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart