Codzienność sportowców to ciągła walka, muszą więcej, szybciej, lepiej, dalej i silniej. To wszystko jest nieprzyjemne i czasami umysł nie jest w stanie sobie z tym poradzić. Sportowiec potrzebuje umysłu przygotowanego do rywalizacji i radzenia sobie z przeszkodami. A człowiek nie rodzi się z taką gotowością. Frustracja, wściekłość, rozczarowanie – to oczywiste emocje, ale istnieją narzędzia, które mogą wesprzeć i umocnić w takich chwilach.
Przygotowanie zawodników do gry obejmuje cztery aspekty: techniczny, taktyczny, atletyczny i psychologiczny.
Warto zadbać o odpowiednie przygotowanie do rywalizacji już na początku drogi małych sportowców. Nieważne czy będą kroczyć tą ścieżką zawsze, czy za jakiś czas porzucą trenowaną dyscyplinę. Wytrenowane ciało i umysł to doskonałe przygotowanie do dorastania i radzenia sobie z codziennymi problemami: w szkole czy w grupie rówieśniczej.
Psycholożka, prowadząca warsztaty
Psycholożka dziecięca i młodzieżowa ukierunkowana na pracę w sporcie ze sportowcami, trenerami i rodzicami sportowców. Na co dzień wspiera dzieci w dążeniu do wyznaczonych celów, pracuje nad tym, by w pełni wykorzystywały własne możliwości i czerpały radość z podejmowania kolejnych wyzwań. Ważnymi elementami jej pracy są wzmacnianie poczucia własnej wartości i budowanie adekwatnej samooceny, rozwijanie umiejętności komunikacji, radzenia sobie z emocjami oraz praca nad koncentracją i zaangażowaniem. Realizuje szkolenia i kursy uzupełniające wiedzę z zakresu psychologii i sportu.
W czasie wolnym uprawia wspinaczkę sportową, siatkówkę plażową i piłkę nożną.
Informacje organizacyjne: