Warsztaty Pewności Siebie

Codzienność sportowców to ciągła walka, muszą więcej, szybciej, lepiej, dalej i silniej. To wszystko jest nieprzyjemne i czasami umysł nie jest w stanie sobie z tym poradzić. Sportowiec potrzebuje umysłu przygotowanego do rywalizacji i radzenia sobie z przeszkodami. A człowiek nie rodzi się z taką gotowością. Frustracja, wściekłość, rozczarowanie – to oczywiste emocje, ale istnieją narzędzia, które mogą wesprzeć i umocnić w takich chwilach.
Przygotowanie zawodników do gry obejmuje cztery aspekty: techniczny, taktyczny, atletyczny i psychologiczny.

Warto zadbać o odpowiednie przygotowanie do rywalizacji już na początku drogi małych sportowców. Nieważne czy będą kroczyć tą ścieżką zawsze, czy za jakiś czas porzucą trenowaną dyscyplinę. Wytrenowane ciało i umysł to doskonałe przygotowanie do dorastania i radzenia sobie z codziennymi problemami: w szkole czy w grupie rówieśniczej.

Cel warsztatów:


Wzmacnianie pewności siebie
 Wzmacnianie przekonania o własnych umiejętnościach lub możliwościach, wzmacnianie poczucia własnej skuteczności, samoocena i postawa względem siebie.
 
Porażka, krytyka, wygrana. Rozwijanie umiejętności radzenia sobie z przegraną, trudnymi treningami i meczami. Umiejętności radzenia sobie z krytyką, motywacja w sporcie, sukces i porażka. Interpretacja wyników (chodzi o psychologiczny aspekt, czyli np. odpowiedzialność za przegraną zrzucona na pogodę, ciężki trening itp…).
 
Trening wyobrażeniowy. Optymalizacja wyników sportowych (nabywanie nowych umiejętności, podtrzymanie i wzmacnianie już nabytych). Kształtowanie zdolności motorycznych poprzez aktywację ścieżek neuromuskularnych, regulacja emocji, redukcja stresu.

Julia Rams

Psycholożka, prowadząca warsztaty

Psycholożka dziecięca i młodzieżowa ukierunkowana na pracę w sporcie ze sportowcami, trenerami i rodzicami sportowców. Na co dzień wspiera dzieci w dążeniu do wyznaczonych celów, pracuje nad tym, by w pełni wykorzystywały własne możliwości i czerpały radość z podejmowania kolejnych wyzwań. Ważnymi elementami jej pracy są wzmacnianie poczucia własnej wartości i budowanie adekwatnej samooceny, rozwijanie umiejętności komunikacji, radzenia sobie z emocjami oraz praca nad koncentracją i zaangażowaniem. Realizuje szkolenia i kursy uzupełniające wiedzę z zakresu psychologii i sportu.

W czasie wolnym uprawia wspinaczkę sportową, siatkówkę plażową i piłkę nożną.

 
Projekt realizowany we współpracy z:
Jak będziemy pracować?
Wszystko będzie się odbywać poprzez bliską współpracę z psychologiem. Na podstawie rozmów, opisywania uczuć oraz odczuć towarzyszących w sytuacjach stresowych.
Praca o tym, aby nie porównywać się do innych, aby na starcie nie stawiać siebie na pozycji straconej.
Aby uczestnicy warsztatów pozwalali sobie na popełnianie błędów, ponieważ są częścią życia i sportu. Tak aby uczestnicy warsztatów zrozumieli, że nie należy tego odbierać w negatywny sposób.  Będziemy skupiać się na pozytywnym myśleniu.

Informacje organizacyjne:

  • Cykl bloku warsztatowego zakłada 6 spotkań.
  • Liczebność grupy do 7 osób.
  • Cena za cały blok warsztatowy: 700 zł

Terminy warsztatów dla dwóch grup:

grupa I: poniedziałki g. 18.00
grupa II: wtorki g. 18.00

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart